Partner: Logo KobietaXL.pl

Po raz czwarty organizowane przez Empik wydarzenie potwierdza, że maj można okrzyknąć miesiącem literatury. Na uczestników Apostrofu. Międzynarodowego Festiwalu Literatury czekają też debaty poświęcone najważniejszym aktualnie tematom, jak ekologia czy edukacja oraz scena muzyczna, na której pojawi się ØRGANEK oraz zespół Haydamaky z Andrzejem Stasiukiem. Program festiwalu, który odbędzie się w dniach 20-26 maja w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu i Katowicach dowodzi, że literatura jest wszędzie.

 

Festiwalowych premier ciąg dalszy

 

Czwarta edycja festiwalu Apostrof to aż 25 długo wyczekiwanych książkowych premier i dwa zaskakujące debiuty. Niezwykłe spotkania z największymi twórcami ze świata literatury, którzy za sprawą wydarzenia przyjadą do Polski. Wśród nich – laureatka literackiej Nagrody Nobla – Swietłana Aleksijewicz, nagrodzony Pulitzerem – Charlie LeDuffe czy bestsellerowa Lauren Groff. Do puli ogłoszonych już gwiazd dołączył między innymi pierwszy laureat Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego – francuski reporter i korespondent wojenny – Jean Hatzfeld. Na organizowanym przez Empik festiwalu w dwóch rolach pojawi się wokalista, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów, uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych polskich muzyków. Dwukrotny zdobywca platynowej płyty – Tomasz Organek, na muzycznej scenie Apostrofu wraz z zespołem Ørganek zaprezentuje utwory z dwóch albumów muzycznych, ale zadebiutuje też jako powieściopisarz z książką „Teoria opanowania trwogi” (Wydawnictwo W.A.B.). Także O.S.T.R czyli Adam Ostrowski – legenda polskiego rapu zadebiutuje z autobiografią. „Brzydki, zły, szczery” (Wielka Litera) to historia człowieka, którego sposobem na życie była muzyka i nieustanne trasy koncertowe, aż do dramatycznego występu w Bielsku-Białej, kiedy ten świat stanął w miejscu i rozpoczęło się „Życie po śmierci”.

 

Wśród wyjątkowych gości Apostrofu 2019 są także m.in.: Szczepan Twardoch, B.A. Paris, Serhij Żadan, Marek Krajewski, Łukasz Orbitowski, Katarzyna Grochola, Magdalena Witkiewicz, Niki Segnit, Wiktor Jerofiejew, Elisabeth Åsbrink, Wojciech Tochman, Adam Zagajewski, Areta Szpura, Marcin Meller, Michał Rusinek, Vincent V. Severski, Ewa Winnicka, Rafał Woś, Wit Szostak, Łukasz Długowski, Marek Pióro, Robert Ziębiński oraz Robert J. Szmidt.

 

 

To nie jest jedyny możliwy świat

 

Nieodłączną częścią Festiwalu Apostrof są także debaty na tematy proponowane przez kuratora. „To nie jest jedyny możliwy świat” – to hasło stanowiące punkt wyjścia do stworzenia autorskiego programu dyskusji dwukrotnej laureatki Nagrody Literackiej Nike, a także jedynej w historii Polki uhonorowanej Nagrodą Bookera – Olgi Tokarczuk. Jak podkreśla autorka – Większość spraw, jakie dziś intensywnie przeżywamy, zapewne nie wejdzie w ogóle do historii albo znajdzie tam znikome, niewiele znaczące miejsce. Tymczasem procesy naprawdę ważne, które są motorami wielkich przemian społecznych i nawet cywilizacyjnych, dokonują się gdzieś na granicy naszego pola widzenia. Dlatego przy wsparciu pisarzy, filozofów i festiwalowej publiczności podejmie próbę diagnozy świata „tu i teraz” oraz projektowania potencjalnej przyszłości w perspektywie nie czterech, ale kilkudziesięciu lat. Omawiając najważniejsze aktualnie tematy – globalny kryzys ekologiczny, potrzebę zmian w edukacji i religijności, aż po wyczerpanie formuły kapitalizmu czy wszechobecną technologię. W debatach udział wezmą m.in.: Edwin Bendyk, Ewa Wanat, Katarzyna Boni, Marek Rabij, Marta Abramowicz, Zyta Rudzka czy Jacek Dukaj. W ramach festiwalu odbędą się także rozmowy przygotowane wspólnie z patronami medialnymi festiwalu: „Ucieczka w mrok: dlaczego tak nas kręcą dystopie?”, na którą zaprasza magazyn „Pismo" oraz „Punkty zwrotne” z „Vogue Polska”. Z kolei w wyniku współpracy z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki w ramach Apostrofu odbędzie się dyskusja finalistów nominowanych do tegorocznej edycji Nagrody.

 

Literatura jest wszędzie

 

Oprócz wspomnianego już Ørganka, na scenie zobaczymy też Andrzeja Stasiuka wraz z ukraińską formacją z Kijowa, który wykona etno-rockowe kompozycje inspirowane twórczością Adama Mickiewicza. Podczas koncertu projekt Stasiuk&Haydamaky zagra m.in. sonety pochodzące ze zbioru „Sonety krymskie", „Redutę Ordona", fragmenty z „Dziadów" czy „Konrada Wallenroda" i „Liryki lozańskie". W programie znalazł się także występ Teatru Improwizowanego Klancyk. Aktorzy, którzy w swoim dorobku mają m.in. improwizacje do tekstów Doroty Masłowskiej, Szczepana Twardocha i Mariusza Szczygła czy muzyki Pablopavo zgromadzonej publiczności zaprezentują się w scenkach wokół festiwalowych premier.

 

Festiwalowa kuchnia, warsztaty, spacery


Ponownie w Ogrodzie Powszechnym na uczestników wydarzenia czekać będzie klub festiwalowy Apostrofu. Kolejny rok działać będzie tu restauracja serwująca dania, które mają swój początek w książkach. Za desery odpowiedzialne będą Małgorzata Nagat i Agata Stankiewicz – autorki książki „Dziewczyny z wypiekami” (Burda Książki). Z kolei „scenariusz” na przystawki i dania główne opracuje Zygmunt Miłoszewski. W przygotowanym menu odzwierciedlenie znajdą kulinarne zainteresowania i preferencje powieściopisarza nagrodzonego Paszportem Polityki, twórcy cyklu kryminałów o Teodorze Szackim. W klubie festiwalowym w Ogrodzie Powszechnym będzie też można wziąć udział w warsztatach kulinarnych Niki Segnit oraz Dziewczyn z wypiekami a także wyruszyć na spacery ornitologiczne z Markiem Pióro czy Mikrowyprawy z Łukaszem Długowskim.

 

Za tegoroczną szatę graficzną odpowiada laureatka Paszportu Polityki – Diana Lelonek.

Na wszystkie wydarzenia festiwalu obowiązuje wstęp wolny.

Na warsztaty i spacery obowiązują zapisy przez aplikację Going (od 13 maja, godz. 13:00.

Wydarzenia z Dużej oraz Małej sceny Teatru Powszechnego w Warszawie będą tłumaczone na język migowy oraz transmitowane na facebooku Empiku lub Festiwalu Apostrof.

 

Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury

20-26 maja 2019 roku

Miasta festiwalowe: Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Katowice

Organizator: Empik

Partnerzy: Teatr Powszechny w Warszawie, Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki, Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo Czarne, SIW Znak, Wydawnictwo Pauza, Wydawnictwo Albatros, Świat Książki, Wydawnictwo Filia, Wydawnictwo W.A.B., Wydawnictwo Agora, Wydawnictwo Czarna Owca, Wydawnictwo Marginesy, Wydawnictwo Sonia Draga, Powergraph, Burda Książki, Wydawnictwo Insignis, Wydawnictwo Wielka Litera, Strefa Wolnosłowa

www.festiwalliteratury.pl

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/400755010501040/

 

apostrof

 

APOSTROF. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL LITERATURY 2019

 

PROGRAM

 

WARSZAWA – TEATR POWSZECHNY

 

20 maja, godz. 19:00 DUŻA SCENA

Olga Tokarczuk

To nie jest jedyny możliwy świat - słowo wstępne kuratorki tegorocznego festiwalu.

 

20 maja, godz. 20:00 DUŻA SCENA

Stacja końcowa czy stacja przesiadkowa

Dyskusja z udziałem Ewy Bińczyk, Katarzyny Boni, Szymona Malinowskiego oraz Marka Rabija.

Dyskusję poprowadzi Edwin Bendyk. 

 

21 maja, godz. 18:00 MAŁA SCENA

Rafał Woś

Premiera książki „Lewicę zacz nam zwrócić Panie" (Wydawnictwo Sonia Draga).

Spotkanie poprowadzi Grzegorz Sroczyński.

 

21 maja, godz. 19:00 DUŻA SCENA

Jeden świat

Dyskusja z udziałem Julii Fiedorczuk, Stanisława Łubieńskiego, Andrzeja W. Nowaka oraz Urszuli Zajączkowskiej. 

Dyskusję poprowadzi Anna Marchewka.

 

21 maja, godz. 20:00 MAŁA SCENA

Charlie LeDuff

Premiera książki „Shitshow! Ameryka się sypie a oglądalność szybuje" (tłum. Kaja Gucio, Wydawnictwo Czarne).

Spotkanie poprowadzi Jakub Żulczyk.

 

22 maja, godz. 18:00 MAŁA SCENA

Ewa Winnicka

Premiera wznowienia książki „Zbuntowany Nowy Jork. Wolność w czasach prohibicji" (Znak Literanova).

Spotkanie poprowadzi Sylwia Chutnik.

 

22 maja, godz. 19:00 DUŻA SCENA

Ku nowej religijności

Dyskusja z udziałem Marty Abramowicz, Stanisława Obirka oraz Jerzego Sosnowskiego. 

Dyskusję poprowadzi Monika Płatek.

 

22 maja, godz. 20:00 MAŁA SCENA

Elisabeth Åsbrink

Premiera książki „Made in Sweden" (tłum. Natalia Kołaczek, Wielka Litera).

Spotkanie poprowadzi Justyna Czechowska.

 

23 maja, godz. 18:00 DUŻA SCENA

Katarzyna Grochola

Premiera książki „Zranić Marionetkę" (Wydawnictwo Literackie).

 

23 maja, godz. 19:00 MAŁA SCENA

Dyskusja finalistów Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego 2018

Rozmowa o sile bezsilnych, reportażu, patronie Nagrody i książkach finalistkach 10. edycji z ich autorami: Mashą Gessen („Będzie to, co było”), Benem Judahem („Nowi londyńczycy”), Pawłem Kapustą („Agonia”), Mariuszem Szczygłem („Nie ma”) i Maciejem Zarembą Bielawskim („Dom z dwiema wieżami”).

Dyskusję poprowadzi Nina Witoszek (Uniwersytet w Oslo).

 

23 maja, godz. 20:00 DUŻA SCENA

Zmienny jak człowiek

Dyskusja z udziałem Kingi Dunin, Zyty Rudzkiej oraz Tomasza Stawiszyńskiego.

Dyskusję poprowadzi Przemysław Czapliński.

 

24 maja, godz. 16:00-22:00 OGRÓD POWSZECHNY

Kuchnia festiwalowa

Zapraszamy do spróbowania przepisów przygotowanych przez Zygmunta Miłoszewskiego oraz deserów z książki Agaty Stankiewicz i Małgorzaty Nagat „Dziewczyny z wypiekami”.

 

24 maja, godz. 18:00 DUŻA SCENA

Zupełnie inna edukacja

Dyskusja z udziałem Anny Cieplak, Przemysława Staronia, Piotra Laskowskiego oraz Katarzyny Tubylewicz.

Dyskusję poprowadzi Roman Kurkiewicz.

 

24 maja, godz. 19:00 MAŁA SCENA

B.A. Paris

Spotkanie wokół książki „Pozwól mi wrócić" (tłum. Magdalena Koziej, Wydawnictwo Albaros).

Spotkanie poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.

 

24 maja, godz. 20:00 DUŻA SCENA

Marek Krajewski

Premiera książki „Dziewczyna o czterech palcach" (Wydawnictwo Znak).

Spotkanie poprowadzi Michał Nogaś.

 

24 maja, godz. 20:30 OGRÓD POWSZECHNY

Haydamaky i Andrzej Stasiuk – koncert

 

25 maja, godz. 12:00-22:00 OGRÓD POWSZECHNY

Kuchnia festiwalowa

Zapraszamy do spróbowania przepisów przygotowanych przez Zygmunta Miłoszewskiego oraz deserów z książki Agaty Stankiewicz i Małgorzaty Nagat „Dziewczyny z wypiekami”.

 

25 maja, godz. 12:00 OGRÓD POWSZECHNY

Sztuka gotowania - warsztaty

Warsztat kulinarny prowadzony przez Niki Segnit.

Na początku warsztatu rozmowa z autorką „Sztuki gotowania”, którą poprowadzi Katarzyna Burzyńska.

Liczba miejsc ograniczona. Na warsztaty obowiązują bezpłatne wejściówki możliwe do pobrania od 13 maja od godz. 13:00 przez Apilikację Going lub stronę Goingapp.pl.

 

25 maja, godz. 13:00 OGRÓD POWSZECHNY

Mikrowyprawa z Łukaszem Długowskim – Dziki brzeg Wisły

 

Liczba miejsc ograniczona. Na spacery i mikrowyprawy obowiązują bezpłatne wejściówki możliwe do pobrania od 13 maja od godz. 13:00 przez Aplikację Going lub stronę Goingapp.pl. Zbiórka osób z wejściówkami przy dużym stole w Ogrodzie Powszechnym. Wejściówki wystarczy pobrać dla osób dorosłych.

 

25 maja, godz. 13:00 MAŁA SCENA

Stephen King - instrukcja obsługi

Dyskusja z udziałem Roberta Ziębińskiego i Marty Guzowskiej towarzysząca premierze książki „Stephen King – instrukcja obsługi” (Wydawnictwo Albatros), fragmenty książki czytają: Marietta Żukowska i Eryk Lubos. Dyskusję poprowadzi Rafał Jemielita.

 

25 maja, godz. 14:00 OGRÓD POWSZECHNY

Areta Szpura

Premiera książki „Jak uratować świat? Czyli co dobrego możesz zrobić dla planety" (Wydawnictwo W.A.B.).

Spotkanie poprowadzi Katarzyna Dąbrowska. 

 

25 maja, godz. 14:00 OGRÓD POWSZECHNY

Sztuka gotowania - warsztaty

Warsztat kulinarny prowadzony przez Niki Segnit.

Na początku warsztatu rozmowa z autorką „Sztuki gotowania”, którą poprowadzi Katarzyna Burzyńska.

Liczba miejsc ograniczona. Na warsztaty obowiązują bezpłatne wejściówki możliwe do pobrania od 13 maja od godz. 13:00 przez Aplikację Going lub stronę Goingapp.pl.

#kuchnia

 

25 maja, godz. 14:00 DUŻA SCENA

Adam Zagajewski

Premiera książki „Substancja nieuporządkowana" (Wydawnictwo Znak).

Spotkanie poprowadzi Agata Passent.

 

25 maja, godz. 15:00 MAŁA SCENA

Michał Rusinek

Premiera książki „Niedorajda, czyli co nam radzą poradniki” (Wydawnictwo Agora)

Spotkanie poprowadzi Weronika Wawrzkowicz.

 

25 maja, godz. 16:00 DUŻA SCENA

Samoograniczenie ostatniej szansy

Dyskusja z udziałem Łukasza Długowskiego, Iwony Krępic, Diany Lelonek oraz Arety Szpury.

Dyskusję poprowadzi Ewa Wanat.

 

25 maja, godz. 17:00 MAŁA SCENA

Lauren Groff

Premiera książki „Floryda" (tłum. Dobromiła Jankowska, Wydawnictwo Pauza).

Spotkanie poprowadzi Natalia Szostak.

 

25 maja, godz. 18:00 DUŻA SCENA

Szczepan Twardoch

Premiera książki „Jak nie zostałem poetą" (Wydawnictwo Literackie).

Spotkanie poprowadzi Piotr Bratkowski.

 

25 maja, godz. 18:00 OGRÓD POWSZECHNY

Spacer ornitologiczny po Parku Skaryszewskim z Markiem Piórą.

Premiera książki „Plamka mazurka" (Wydawnictwo Marginesy).

 

Liczba miejsc ograniczona. Na spacery i mikrowyprawy obowiązują bezpłatne wejściówki możliwe do pobrania od 13 maja od godz. 13:00 przez Aplikację Going lub stronę Goingapp.pl. Zbiórka osób z wejściówkami przy dużym stole w Ogrodzie Powszechnym.

#spacer

 

25 maja, godz. 19:00 MAŁA SCENA

Łukasz Orbitowski

Premiera książki „Kult” (Świat Książki).

Spotkanie poprowadzi Olga Wróbel.

 

25 maja, godz. 20:00 DUŻA SCENA

Szósty zmysł literatury

Dyskusja z udziałem Katarzyny Fetlińskiej, Anny Kańtoch, Wojciecha Orlińskiego oraz Roberta J. Szmidta. Dyskusję poprowadzi Dominika Oramus.

 

25 maja, godz. 20:30 OGRÓD POWSZECHNY

Klancyk gra z premierami festiwalowymi

 

26 maja, godz. 12:00-22:00 OGRÓD POWSZECHNY

Kuchnia festiwalowa

Zapraszamy do spróbowania przepisów przygotowanych przez Zygmunta Miłoszewskiego oraz deserów z książki Agaty Stankiewicz i Małgorzaty Nagat „Dziewczyny z wypiekami”.

#kuchnia

 

26 maja, godz. 12:00 OGRÓD POWSZECHNY

Spacer ornitologiczny po Parku Skaryszewskim z Markiem Piórą.

Premiera książki „Plamka mazurka" (Wydawnictwo Marginesy).

 

Liczba miejsc ograniczona. Na spacery i mikrowyprawy obowiązują bezpłatne wejściówki możliwe do pobrania od 13 maja od godz. 13:00 przez Aplikację Going lub stronę Goingapp.pl. Zbiórka osób z wejściówkami przy dużym stole w Ogrodzie Powszechnym.

#spacer

 

26 maja, godz. 13:00 OGRÓD POWSZECHNY

Mikrowyprawa z Łukaszem Długowskim – Park Skaryszewski

 

Liczba miejsc ograniczona. Na spacery i mikrowyprawy obowiązują bezpłatne wejściówki możliwe do pobrania od 13 maja od godz. 13:00 przez Aplikację Going lub stronę Goingapp.pl. Zbiórka osób z wejściówkami przy dużym stole w Ogrodzie Powszechnym.

#spacer

 

26 maja, godz. 13:00 MAŁA SCENA

Punkty zwrotne

Dyskusja Vogue z udziałem Agnieszki Holland, Andrzeja Franaszka oraz Katarzyny Kolendy-Zaleskiej. Dyskusję poprowadzi Katarzyna Janowska.

 

26 maja, godz. 14:00 DUŻA SCENA

Wiktor Jerofiejew

Premiera książki „Różowa mysz" (tłum. Michał B. Jagiełło, Wydawnictwo Agora).

Spotkanie poprowadzi Justyna Sobolewska.

 

26 maja, godz. 14:00 OGRÓD POWSZECHNY

Adam Ostrowski (O.S.T.R.)

Premiera książki „Brzydki, zły, szczery" (Wielka Litera)

 

26 maja, godz. 15:00 MAŁA SCENA

Jean Hatzfeld

Spotkanie z laureatem pierwszej edycji Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego.

 

26 maja, godz. 15:00 OGRÓD POWSZECHNY

 

Dziewczyny z wypiekami – warsztaty

Warsztaty kulinarne Agaty Stankiewicz i Małgorzaty Nagat.

 

Liczba miejsc ograniczona. Na warsztaty obowiązują bezpłatne wejściówki możliwe do pobrania od 13 maja od godz. 13:00 przez Aplikację Going lub stronę Goingapp.pl.

#kuchnia

 

26 maja, godz. 16:00 OGRÓD POWSZECHNY

Tomasz Organek

Premiera książki „Teoria opanowywania trwogi" (Wydawnictwo W.A.B.).

 

26 maja, godz. 16:00 DUŻA SCENA

Ucieczka w mrok: dlaczego tak nas kręcą dystopie?

Dyskusja Pisma. Magazynu opinii z udziałem Ewy Drygalskiej, Jagody Szelc oraz Michała Centarowskiego, Dyskusję poprowadzi Jakub Majmurek.

 

26 maja, godz. 17:00 MAŁA SCENA

Wit Szostak

Premiera książki „Poniewczasie" (Powergraph).

Spotkanie poprowadzi Wojciech Szot.

 

26 maja, godz. 18:00 DUŻA SCENA

Swietłana Aleksijewicz

Spotkanie poprowadzi Paweł Goźliński.

 

26 maja, godz. 19:00 MAŁA SCENA

Vincent V. Severski 

Premiera książki „Odwet" (Wydawnictwo Czarna Owca).

Spotkanie poprowadzi Adam Szaja.

 

26 maja, godz. 20:00 DUŻA SCENA

Jacek Dukaj

Premiera książki „Po piśmie” (Wydawnictwo Literackie) i zarazem spotkanie finałowe programu kuratorskiego Olgi Tokarczuk na tegorocznym Apostrofie.

Spotkanie poprowadzi Edwin Bendyk.

 

26 maja, godz. 20:30 OGRÓD POWSZECHNY

ØRGANEK – koncert

Koncert zespołu ØRGANEK w klubie festiwalowym.

 

 

GDAŃSK

Empik Galeria Bałtycka, Gdańsk, Al. Grunwaldzka 141

 

20 maja, godz. 18:00

Magdalena Witkiewicz

Premiera książki „Jeszcze się kiedyś spotkamy” (Wydawnictwo Filia).

Spotkanie poprowadzi Dorota Lińska-Złoch

 

21 maja, godz. 18:00

Robert J. Szmidt

Premiera książki „Riese. UM2035” (Wydawnictwo Insignis).

Spotkanie poprowadzi Ryszarda Wojciechowska.

 

22 maja, godz. 18:00

Marcin Meller

Przedpremiera książki „Nietoperz i suszone cytryny” (Wydawnictwo W.A.B.).

Spotkanie poprowadzi Iwona Demska.

 

23 maja, godz. 18:00

B.A. Paris

Spotkanie wokół książki „Pozwól mi wrócić” (tłum. Magdalena Koziej, Wydawnictwo Albatros).

Spotkanie poprowadzi Hanna Toczko.

 

24 maja, godz. 18:00

Łukasz Orbitowski

Premiera książki „Kult” (Świat Książki).

Spotkanie poprowadzi Łukasz Rudziński.

 

25 maja, godz. 18:00

Vincent V. Severski

Przedpremiera książki „Odwet” (Wydawnictwo Czarna Owca).

Spotkanie poprowadzi Iwona Demska.

 

26 maja, godz. 16:00

Areta Szpura

Premiera książki „Jak uratować świat? Czyli co dobrego możesz zrobić dla planety” (Wydawnictwo W.A.B.).

Spotkanie poprowadzi Iwona Demska.

 

 

POZNAŃ

Empik Plac Wolności, Poznań ul. Ratajczaka 44

 

20 maja, godz. 18:00

Michał Rusinek

Premiera książki „Niedorajda, czyli co nam radzą poradniki” (Wydawnictwo Agora).

Spotkanie poprowadzi Milena Buszkiewicz.

 

21 maja, godz. 18:00

Magdalena Witkiewicz

Premiera książki „Jeszcze się kiedyś spotkamy” (Wydawnictwo Filia).

Spotkanie poprowadzi Joanna Divina.

 

22 maja, godz. 18:00

Robert J. Szmidt

Premiera książki „Riese. UM2035” (Wydawnictwo Insignis).

Spotkanie poprowadzi Michał Sołtysiak.

 

23 maja, godz. 18:00

Łukasz Orbitowski

Premiera książki „Kult” (Świat Książki).

Spotkanie poprowadzi Milena Buszkiewicz.

 

23 maja, godz. 20:00

Vincent V. Severski

Przedpremiera książki „Odwet” (Wydawnictwo Czarna Owca).

Spotkanie poprowadzi Marcin Wesołek.

 

24 maja, godz. 18:00

Charlie LeDuff

Premiera książki „Shitshow! Ameryka się sypie a oglądalność szybuje” (tłum. Kaja Gucio, Wydawnictwo Czarne).

Spotkanie poprowadzi Karolina Sulej, dziennikarka i autorka książek m.in. „Wszyscy jesteśmy dziwni”.

 

25 maja, godz. 16:00

Wojciech Tochman

Premiera wznowienia książki „Schodów się nie pali” (Wydawnictwo Literackie).

Spotkanie poprowadzi Włodzimierz Nowak.

 

26 maja, godz. 16:00

Marek Krajewski

Premiera książki „Dziewczyna o czterech palcach” (Wydawnictwo Znak).

Spotkanie poprowadzi Anna Misztak.

 

 

WROCŁAW

Empik Renoma, Wrocław, ul. Świdnicka 40

 

20 maja, godz. 18:00

Marek Krajewski

Premiera książki „Dziewczyna o czterech palcach” (Wydawnictwo Znak).

Spotkanie poprowadzi Piotr Huniewicz.

 

21 maja, godz. 18:00

Areta Szpura

Premiera książki „Jak uratować świat? Czyli co dobrego możesz zrobić dla planety” (Wydawnictwo W.A.B.).

Spotkanie poprowadzi Marta Malinowska.

 

22 maja, godz. 18:00

Łukasz Orbitowski

Premiera książki „Kult” (Świat Książki).

Spotkanie poprowadzi Jakub Żary.

 

22 maja, godz. 20:00

Jacek Dukaj

Premiera książki „Po piśmie” (Wydawnictwo Literackie).

Spotkanie poprowadzi Stanisław Bereś.

 

23 maja, godz. 18:00

Magdalena Witkiewicz

Premiera książki „Jeszcze się kiedyś spotkamy” (Wydawnictwo Filia).

Spotkanie poprowadzi Anna Fluder

 

24 maja, godz. 18:00

Lauren Groff

Premiera książki „Floryda” (tłum. Dobromiła Jankowska, Wydawnictwo Pauza).

Spotkanie poprowadzi Dorota Wodecka.

 

24 maja, godz. 20:00

Vincent V. Severski

Przedpremiera książki „Odwet” (Wydawnictwo Czarna Owca).

Spotkanie poprowadzi Jakub Żary.

 

25 maja, godz. 16:00

Ewa Winnicka

Premiera wznowienia książki „Zbuntowany Nowy Jork. Wolność w czasach prohibicji” (Wydawnictwo Znak).

Spotkanie poprowadzi Dorota Wodecka.

 

26 maja, godz. 16:00

Michał Rusinek

Premiera książki „Niedorajda, czyli co nam radzą poradniki” (Wydawnictwo Agora).

Spotkanie poprowadzi Michał Kazulo.

#spotkanie

 

 

KATOWICE

Empik Silesia, ul. Chorzowska 107, Katowice

 

20 maja, godz. 18:00

Vincent V. Severski

Przedpremiera książki „Odwet” (Wydawnictwo Czarna Owca).

Spotkanie poprowadzi Adam Szaja.

 

21 maja, godz. 18:00

Łukasz Orbitowski

Premiera książki „Kult” (Świat Książki).

Spotkanie poprowadzi Adam Szaja.

 

22 maja, godz. 18:00

Marek Krajewski

Premiera książki „Dziewczyna o czterech palcach” (Wydawnictwo Znak).

Spotkanie poprowadzi Adam Szaja.

 

23 maja, godz. 18:00

Robert J. Szmidt

Premiera książki „Riese. UM2035” (Wydawnictwo Insignis).

Spotkanie poprowadzi Natalia Kościńska.

 

24 maja, godz. 18:00

Michał Rusinek

Premiera książki „Niedorajda, czyli co nam radzą poradniki” (Wydawnictwo Agora).

Spotkanie poprowadzi Maria Olecha-Lisiecka.

 

26 maja, godz. 16:00

Magdalena Witkiewicz

Premiera książki „Jeszcze się kiedyś spotkamy” (Wydawnictwo Filia).

Spotkanie poprowadzi Agata Śliwa.

 

 

KRAKÓW

Empik Bonarka, Kraków, ul. Kamieńskiego 11

 

20 maja, godz. 18:00

Łukasz Orbitowski

Premiera książki „Kult” (Świat Książki).

Spotkanie poprowadzi Martyna Słowik.

 

21 maja, godz. 18:00

Marek Krajewski

Premiera książki „Dziewczyna o czterech palcach” (Wydawnictwo Znak).

Spotkanie poprowadzi Marcin Wilk.

 

21 maja, godz. 20:00

Vincent V. Severski

Przedpremiera książki „Odwet” (Wydawnictwo Czarna Owca).

Spotkanie poprowadzi Łukasz Dziedzic.

 

22 maja, godz. 18:00

Areta Szpura

Premiera książki „Jak uratować świat? Czyli co dobrego możesz zrobić dla planety” (Wydawnictwo W.A.B.).

Spotkanie poprowadzi Agnieszka Łopatowska.

 

22 maja, godz. 20:00

Magdalena Witkiewicz

Premiera książki „Jeszcze się kiedyś spotkamy” (Wydawnictwo Filia).

Spotkanie poprowadzi Marcin Wilk.

 

23 maja, godz. 18:00

Lauren Groff

Premiera książki „Floryda” (tłum. Dobromiła Jankowska, Wydawnictwo Pauza).

Spotkanie poprowadzi Marcin Wilk.

UWAGA – spotkanie w Metaforma Cafe

 

23 maja, godz. 20:00

Serhij Żadan

Spotkanie wokół książki „Internat” (tłum. Michał Petryk, Wydawnictwo Czarne).

Spotkanie poprowadzi Anna Marchewka.

Spotkanie konsekutywnie tłumaczył będzie tłumacz książki Michał Petryk.

UWAGA – spotkanie w Metaforma Cafe

 

24 maja, godz. 18:00

Robert J. Szmidt

Premiera książki „Riese. UM2035” (Wydawnictwo Insignis).

Spotkanie poprowadzi Joanna Malita.

 

 

Tagi:

książka ,  apostrof ,  festiwal , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót