Jego całe ciało pokryte było owłosieniem, ponieważ cierpiał na hipertrichozę, zwaną również zespołem wilkołaka. Jest to nadmierne owłosienie ciała mające podłoże genetyczne, które może wystąpić, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Plotka głosi, że matka Bibrowskiego opowiadała, że syn urodził się owłosiony, gdyż była ona świadkiem, jak lew zaatakował jej męża.
Wiadomo, że rodzice oddali Stefana niemieckiemu impresario Seldmayerowi, gdy chłopiec miał cztery lata. Seldmayer zaczął pokazywać chłopca w całej Europie. Nadał mu pseudonim „Lionel the Lion-Faced Man” i tak zaczęła się wielka kariera Polaka.
W 1901 roku Stedlmayer udał się z Bibrowskim do Stanów Zjednoczonych. Tam Człowiek z Twarzą Lwa został zauważony przez łowców talentów z cyrku Barnum & Bailey. Bibrowski w cyrku nie tylko pokazywał swoją dziwną fizjonomię, również wykonywał różnego typu sztuczki i wchodził w interakcję z publicznością.
Blisko 20 lat Bibrowski jeździł po świecie z cyrkiem, w 1920 roku związał się z grupą na Coney Island i osiadł w USA na dłużej.
Ponieważ w tamtych czasach występy ludzi dotkniętych licznymi chorobami czy niepełnosprawnościami, cieszyły się dużą popularnością, spektakle, w których brał udział Bibrowski uczyniły go sławnym. Prawdopodobnie jednak lubił on swoje życie i nie przeszkadzała mu praca jaką wykonywał.
Był też wykształconym człowiekiem, znającym pięć języków i lubującym się w eleganckich ubraniach. Zmarł w 1932 roku w Europie, jedne źródła podają, że we Włoszech, inne, że w Berlinie.
źródła https://fr.wikipedia.org/wiki/Stephan_Bibrowski
https://allthatsinteresting.com/stephan-bibrowski