Styl, stylowi nierówny
Wybór konkretnej techniki aranżacyjnej ma duże znaczenie podczas projektowanie wnętrza przeznaczonego dla mężczyzny. Trzeba pamiętać, że podążanie za trendami to jednak nie wszystko. Najważniejsze jest charakter przyszłego lokatora i użytkownika mieszkania. Jego gust, preferencje kolorystyczne czy dobór dodatków. Może się okazać, że surowe wnętrze utrzymane w minimalistycznym designie nie będzie się podobało panu, który jest fanem komiksów lub filmów sci-fi. Szczegółowy wywiad jest zatem podstawą przed podjęciem jakichkolwiek działań.
Większość pomieszczeń zamieszkałych przez mężczyzn jest utrzymana w industrialnym lub minimalistycznym stylu. Nie ma co się dziwić. Z natury panowie są praktyczni, więc potrzebują praktycznych rozwiązań. Ciemne kolory w dodatkach jak meble czy dywan są idealnym wyborem dla osób, które nie lubią sprzątać i martwić się o przypadkowe plamy.
Dla kreatywnych mężczyzn dobrym wyborem będą wzorzyste dodatki, np. w postaci dywanu czy poduszek. Dla wielbicieli tematycznych dodatków, warto wybrać dywan nowoczesny z wzorem retro, np. w postaci klocków z Tetrisa.
Jedno jest pewne – mężczyźni nie przepadają za typowymi pastelowymi kolorami a w szczególności za jasnym różem, jako dominującą barwą. Dlatego też wprowadzając wyrazistą barwę do mieszkania powinno się uważać, aby nie przesadzać z ilością. Dobrym zestawieniem barw jest czarny bądź ciemno szary, jako główne wyjście do zastosowanie żółtego, intensywnego koloru dla dodatków, np. ramek na zdjęcia, wzorzyste dywany nowoczesne czy poduszek w geometryczne wzory.
Być niczym wiking
Szarości, brązy czy czerń to jedne z najpopularniejszych barw wybieranych w aranżacjach mieszkań dla mężczyzn. Taki schemat kolorystyczny wpisuje się w skandynawski styl. Warto również pomyśleć o naturalnych dodatkach, które wprowadzą harmonię i bliskość z naturą. Drewno będzie idealne nie tylko pod postacią mebli, ale również podłogi. Ciekawe wzornictwo i ziemiste barwy będą stanowiły idealne tło dla solidnej, drewnianej podłogi.
Profesjonalizm w każdym calu
Praca w domu ma wiele zalet, między innymi elastyczne godziny pracy oraz możliwość organizacji własnej przestrzeni biurowej. Miejsce, w którym pracujemy ma duże znaczenia nie tylko ze względu na swobodę, ale również komfort i samopoczucie. Idealnym kolorem wpisującym się w biurowe pomieszczenia jest szarość. Nie dosyć, że jest dobrym punktem wyjścia do zastosowania chociażby brązowego biurka, to na dodatek, nie rozprasza podczas pracy.
Kuchnia dla prawdziwego głodomora
Idealna kuchnia dla szefa kuchni powinna być przede wszystkim funkcjonalna, bez zbędnych półek, sprzętów, porcelanowej zastawy czy kolejnego kubka. Duży blat kuchenny to podstawa. Najlepiej z dogodnym miejscem do krojenia i mycia składników.
W takich przypadkach warto rozważyć zastosowanie wyspy kuchennej. Takie rozwiązanie jest możliwe w większych mieszkaniach o otwartym charakterze, które łączą salon z kuchnią. Wyspa z dodatkowymi krzesłami zachęci do wspólnych rozmów podczas przygotowania posiłku.
Podobnie jak w przypadku innych pomieszczeń, meble kuchenne powinny występować w ziemistych kolorach. Jeśli chcemy wprowadzić industrialny charakter do wnętrza, warto zastosować lampy z przezroczystym kloszem lub efektowną żarówką. Dobrym dodatkiem są również kręcone krzesła w stylu vintage lub ceglana ściana, na której wiszą najczęściej używane akcesoria kuchenne.