Partner: Logo KobietaXL.pl

Kiedy już zdefiniujesz swoje oczy, będziesz je mogła w prosty sposób podkreślić. Technikę zawsze wybieraj do kształtu swoich oczu i pamiętaj o kilku zasadach dotyczących malowania oczu.

 

Przed rozpoczęciem malowania zawsze zastosuj najpierw korektor wokół oczu. Rozprowadź go delikatnie, najlepiej opuszkami palców. Utrwal go za pomocą cienkiej warstwy pudru, ewentualny nadmiar usuń płatkiem kosmetycznym. 

 

Jeśli chcesz, żeby oczy miały wyrazisty kształt i głębię, używaj więcej niż jednego koloru cienia. 


Małe oczy
Jeśli chcesz żeby twoje oczy wyglądały na większe, nałóż jasny cień za pomocą pędzelka powyżej rzęs, a ciemniejszy bliżej fałdy na powiece. Nie maluj kącika oka - to zmniejsza optycznie oko. Kiedy nakładasz cień po bokach, staraj się połączyć jeden cień z drugim. Ołówek w kolorze jasnoszarym zastosowany pod okiem powiększy je optycznie i da efekt szerszego rozstawienia.


Szeroko rozstawione oczy
Małym pędzelkiem nałóż puder w tonacji nieco ciemniejszej niż twoja cera między oczami i nasadą nosa oraz po bokach nosa. Rozświetlający cień neutralnego koloru nałóż pod linię brwi. Przyciemnij fałdę na powiece podkreślając mocniej wewnętrzny kącik oka. Jasny, najlepiej matowy cień nałóż na zewnętrzny kącik oka.


Oczy w kształcie migdałów
Nałóż cień jasnego koloru pod brwiami. Następnie rozprowadź kolorowy cień na powiece. Zrób obwódkę na dolnej powiece od strony wewnętrznej za pomocą czarnego lub brązowego ołówka lub eyalinera, przeciągając linię poza kącik oka.


Głęboko osadzone oczy
Nałóż jasnoróżowy lub beżowy cień na powiekę i zetrzyj go powyżej fałdy. Następnie nałóż średniej tonacji cień zaczynając nad powieką i rozprowadzając go przy brwiach. Przyciemnij okolice oka bezpośrednio nad fałdą za pomocą przydymionego cienia, oczywiście pasującego do tego użytego wcześniej. Zrób obwódkę na wewnętrznej stronie dolnej powieki czarnym luz brązowym ołówkiem.


Opadające kąciki
Zaczynając od wewnętrznego kącika oka nałóż cień o neutralnej tonacji. Rozprowadź go na zewnątrz zatrzymując się tuż przy linii brwi. Nie kładź żadnego cienia na zewnętrznej stronie powieki, tam gdzie kącik zaczyna opadać. Zrób natomiast linię ciemnym cieniem nieco powyżej fałdy. Mocno podkręcone rzęsy z kilkoma warstwami tuszu sprawią, że kąciki wydadzą się mniej opuszczone.


Blisko osadzone oczy
Rozjaśniający, blady cień nałóż w wewnętrznym kąciku oka i rozprowadź go dokładnie z boku nosa. Dzięki temu oczy wydadzą się bardziej rozstawione. Następnie nałóż ciemny cień na zewnętrzną, trzecią część nad powieką. Rozprowadź go od góry do dołu. Ma wyglądać to tak, jakby ciemny cień zwiększał się od kącika w stronę powieki i zatrzymując się na brwi. Zrób obwódkę na wewnętrznej stronie dolnej powieki w kolorze współgrającym z cieniem.


Wypukłe oczy
Na cała powiekę nałóż cień w neutralnym lub mocnym kolorze. Nie używaj zimnych kolorów cieni rozjaśniających, ponieważ one pokreślą powieki. Rozprowadź cień ku górze pod łuk brwiowy. Zrób obwódkę na wewnętrznej stronie dolnej powieki. Podkręcone rzęsy pomogą zmniejszyć efekt wypukłych oczu. Tuszem pomaluj jedynie rzęsy pośrodku powieki.

Tagi:

oczy ,  makijaż , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót