- Zabieg polega na bardzo płytkich mikroiniekcjach, bardzo małych dawek toksyny botulinowej w połączeniu z kwasem hialuronowym lub koktajlem zawierającym odpowiednio dobrane dawki witamin, mikroelementów, aminokwasów – wyjaśnia dr Ewa Przedpełska- Koma, włascicielka gabinetu medycyny przeciwstarzeniowej i medycyny estetycznej w Lublinie. - Osobiście jestem zwolenniczką takich działań, które poprawiają urodę, ale nie dają efektu sztuczności. Dlatego nie używam na przykład samego botoksu.
Wielopunktowe wstrzykiwanie rozcieńczoną toksyną botulinową, w mniejszej dawce niż tradycyjna, daje możliwość uzyskania równomiernego rozłożenia preparatu, a tym samym efekt jednolitego wygładzenia powierzchni poddawanego zabiegowi. Natomiast zastosowanie kwasu hialuronowego, witamin, aminokwasów przyczynia się do nawilżenia, odżywienia i rewitalizacji skóry.
Mezobotox ma zadanie zmniejszyć drobne zmarszczki bez paraliżu mięśni i poprawić ogólny wygląd skóry poprzez lekkie podniesienie i ukształtowanie brwi, zmiękczenie fałdu między nosem a ustami.
Efekty widać po tygodniu i utrzymują się przez około pół roku.
Kiedy zmarszczki zaczynają wracać do swojego naturalnego stanu zabieg można powtórzyć. Na co działa mezobotox? Oto lista:
-
drobne zmarszczki;
-
zmęczona i zniszczona skóra;
-
okolice nie zalecane do konwencjonalnych zabiegów z wykorzystaniem toksyny botulinowej np. dolna powieka;
-
skóra dojrzała pokryta gęstą siateczką drobnych zmarszczek;
-
skóra wiotka, mało elastyczna;
-
skóra odwodniona, z drobnymi zmarszczkami.
Po zabiegu można wrócić do normalnej aktywności. Należy jednak unikać stosowania kosmetyków, makijażu, ciężkiego wysiłku fizycznego, a także nie kłaść się przez minimum cztery godziny po iniekcji lub zgodnie z zaleceniami lekarza. Należy również unikać wycierania lub masowania miejsca iniekcji przez co najmniej 24 godziny po zabiegu.
Potrzebujesz dokładnych informacji? Zadzwoń 509 228 556
Czytaj o medycynie przeciwstarzeniowej Nie daj się starości!