Podobne artykuły:
Za nadmierną potliwość mogą odpowiadać różne czynniki. Wśród nich znaleźć można choroby organizmu, takie jak nadczynność tarczycy, cukrzyca, nowotwory, niewydolność serca, ale także nadwaga, menopauza, ciąża, spożywanie alkoholu czy przyjmowanie niektórych leków.
Hiperhydroza nie jest tylko problemem fizycznym. Może wpływać na codzienne funkcjonowanie, życie zawodowe i relacje międzyludzkie, prowadząc do wycofania się, strachu przed bliskością i problemów emocjonalnych. Aby skutecznie z nią walczyć, warto zastosować odpowiednie metody.
Zmniejszenie potliwości nie musi oznaczać wyłącznie stosowania blokerów potu czy antyperspirantów. Warto również zwrócić uwagę na naturalne metody, takie jak zioła czy ocet jabłkowy. Znaczącą poprawę przynieść mogą napary z mięty pieprzowej czy szałwii, które nie tylko nawadniają organizm, ale i regulują pracę gruczołów łojowych.
Co więcej, napary z mięty to doskonałe rozwiązanie na lato, gdyż skutecznie gaszą pragnienie. Przy wysokich temperaturach warto jednak pić ciepłą miętę, a nie schłodzoną, by nie narażać gardła i strun głosowych na przeziębienie. Letni napój z mięty doskonale orzeźwia organizm.
Zatem pamiętajmy, że nawet z tak niewygodną dolegliwością jak hiperhydroza można skutecznie walczyć. Wystarczy zrozumieć jej przyczyny i zastosować odpowiednie metody.
Więcej przeczytasz w Onecie: https://kobieta.onet.pl/uroda/ potliwosc-skory-zniknie-gdy- bedziesz-pic-napar-rosnie-w- kazdym-ogrodku/7qxgrrv