Kawa na kaca. Twoja wątroba jest już nadwyrężona dawką podanego jej poprzedniej nocy alkoholu, więc wypicie kubka kawy tuż po przebudzeniu nie tylko odwodni twój organizm, ale również podrażni żołądek i wydłuży proces regeneracji.
Szklanka soku pomarańczowego na przeziębienie. Zastanawiasz się dlaczego napój teoretycznie pełen witaminy C nie pomaga ci się poczuć lepiej? Dodatkowy cukier zawarty w soku hamuje zdolność białych krwinek do niszczenia zarazków.
Woda utleniona do odkażania otwartych ran. Jest to jeden z najpopularniejszych środków naszych domowych apteczkach do przemywania ran. Niestety woda utleniona zabija zarówno te chore jak i zdrowe komórki i tym samym odkaża, ale również utrudnia proces gojenia się. Lepsza będzie woda z mydłem.
Masło na oparzenia. Położenie zimnego kawałka masła na oparzenia nie przyniesie ulgi, a może nawet wywołać infekcję. Kuchnia jest pełna zarazków i drobnoustrojów znajdujących się praktycznie wszędzie - również na jedzeniu, więc dwa razy pomyśl zanim zakleisz ranę masłem pełnym bakterii. Jeśli jednak jesteś zwolenniczką medycyny naturalnej i nie chcesz sięgać po produkty dostępne w aptekach, wypróbuj aloes.
Pasta do zębów na wypryski. Niestety nie łudź się - pasta do zębów nie pomoże ci usunąć pryszczy, nie wysuszysz nią również wyprysków. Ze względu na silne działanie substancji w niej zawartych podrażnisz tylko skórę, a pryszcz będzie bardziej zaczerwieniony, a przez co bardziej widoczny. Jeżeli chcesz wypróbować znacznie lepszą naturalną metodę pozbycia się wyprysków wybierz miód, który wykazuje właściwości antybakteryjne.
Kontuzję kostki trzeba rozchodzić. Zapewne nieraz kiedy upadłaś lub wykręciłaś kostkę w niebotycznych obcasach usłyszałaś "Po prostu to rozchodź". Niestety kontuzja kostki wymaga natychmiastowej pomocy medycznej ponieważ ucisk podczas "rozchodzenia" może pogorszyć jej stan. W przypadku łagodnych urazów najlepsza metoda na odzyskanie formy to kompres z lodu przyłożony do chorego miejsca, noga trzymana wyżej niż reszta ciała i odpoczynek.
Dmuchanie na ranę. Jeśli zacięłaś się np. podczas usuwania skórek przy paznokciach nie dmuchaj na nie! Komórki goją się szybciej kiedy są nawilżone, przemyj rankę wodą z mydłem i pozwól jej wyschnąć naturalnie. Jeśli będziesz pamiętała,aby nawilżać bolesne miejsce, zmniejszysz swędzenie występujące podczas gojenia się ran, ale również zmniejszysz ryzyko wystąpienia blizn.