Partner: Logo KobietaXL.pl

Odpowiedzialne są za produkcję moczu oraz oczyszczają krew z odpadów przemiany materii. Choroby nerek mogą rozwijać się bezobjawowo nawet przez kilka lat, dlatego tak ważna jest stała kontrola i dbanie o ich zdrowie.

 

Profilaktyka osłabionych nerek

Jak pobudzić nerki do pracy? Stosując się do kilku porad, sprawisz, że będą spełniać w pełni swoje funkcje. W razie potrzeby możesz też sięgnąć po preparaty, których zadaniem jest wspieranie pracy nerek. Więcej o wskazaniach i możliwym zastosowaniu takiego przykładowego produktu znajdziemy tutaj: https://www.dbajonerki.pl/produkty/fitolizyna-pasta-doustna

8 sposobów jak pobudzić nerki do pracy

Jak pobudzić nerki do pracy, by cieszyć się doskonałym zdrowiem? Oto 8 przykazań zdrowych nerek!

  1. Pij dużo płynów – nerki filtrują krew, pozbawiają nas nadmiaru wody, toksyn z przemiany materii, nadwyżki soli mineralnych. Dlatego, aby wspomóc ich pracę, należy wypijać co najmniej 2 litrów płynów dziennie. Dzięki odpowiedniemu nawodnieniu organizmu zwiększy się produkcja moczu, a to wraz z nim usuwane zostają m.in. bakterie zalegające w przewodzie moczowym.
  2. Odpowiednia dieta – dobrze zbilansowana, pełnowartościowa dieta pomoże w utrzymaniu odpowiedniej wagi. Osoby otyłe częściej zapadają na choroby nerek. Warto wprowadzić do codziennej diety warzywa moczopędne, które będą stymulować pracę tego narządu. Takie właściwości wykazują m.in. pietruszka, seler, pomidor, marchew, cebula. Należy także ograniczyć tłuszcze zwierzęce, zastępując je roślinnymi. Do tego mniejsze spożycie cukru, który można zastąpić zdrowymi zamiennikami np. miodem. Ograniczmy sól w codziennym jadłospisie, jej zamienników szukajmy w roślinnych, ziołowych źródłach.
  3. Uwaga na używki – szkodzą nie tylko nerkom. Są niezdrowe dla całego naszego organizmu.
  4. Aktywność fizyczna – każda aktywność fizyczna sprzyja zdrowiu. Dotlenia i usprawnia działanie wszystkich narządów organizmu, w tym nerek. Dzięki aktywności fizycznej nie dopuszczamy też do nadwagi. Aby być w dobrej formie, wystarczy codzienny spacer czy np. jazda na rowerze.
  5. Nie wstrzymuj moczu – gdy pęcherz się napełni, bezwzględnie należy go opróżnić. Zalegający mocz może doprowadzić do namnażania się szkodliwych bakterii, skutkując zakażeniami układu moczowego, a nawet kamicą nerkową.
  6. Nie bagatelizuj infekcji dróg moczowych – gdy tylko poczujesz nieustające parcie na pęcherz, pieczenie przy cewce moczowej, powinieneś bezzwłocznie wdrożyć leczenie. W aptece dostępne są środki lecznicze na infekcje dróg moczowych. Jednak gdy taka kuracja nie przyniesie efektów, należy zgłosić się do lekarza.
  7. Chroń nerki przed zimnem – należy unikać wyziębienia dolnych partii ciała, ponieważ może to być przyczyną infekcji dolnych dróg moczowych czy zapalenia pęcherza.
  8. Badania kontrolne – co najmniej raz w roku każdy powinien wykonać podstawowe badania moczu. Dzięki temu sprawdzimy kondycje naszych nerek.

Tagi:

zdrowie ,  nerki , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót