Partner: Logo KobietaXL.pl

Apiterapia – co to jest?

Apiterapia (z łac. apis - pszczoła) to inaczej terapia miodem oraz innymi produktami pochodzącymi od pszczół. Najbardziej popularne (oprócz miodu) są propolis, wosk pszczeli, pyłek kwiatowy, mleczko pszczele – to one stanowią główne składniki lekarstw stosowanych w apiterapii, czyli apiterapeutyków. Wykorzystujemy je, m.in. w dermatologii, chirurgii, pediatrii, ginekologii, ortopedii, itd.

Coraz częściej spotykamy się także z pojęciami jad pszczeli oraz pierzga pszczela, które również stosujemy w apiterapii.

Jak powstaje pierzga pszczela?

Czym tak właściwie jest pierzga pszczela? Najprościej ujmując jest to sfermentowany pyłek kwiatowy. Pierzgę tworzy pyłek w połączeniu z miodem i wydzieliną gruczołów ślinowych pszczół. Pszczoły miodne składają ją w komórkach plastra pszczelego. Kolejnym procesem jest fermentacja mlekowa – efekt panującego w ulu mikroklimatu (wysokiej temperatury i wilgoci oraz obecności mikroorganizmów, dzięki którym zachodzą reakcje biochemiczne). Podczas fermentacji, białka pyłku rozkładają się do peptydów i aminokwasów, podwyższa się ilość cukrów prostych oraz zawartość kwasu mlekowego, który chroni powstałą pierzgę przed psuciem. W ten sposób możemy przedłużyć jej działanie.

Szukasz najlepszego i naturalnego ekstraktu z pierzgi pszczelej? Sprawdź sklep internetowy DOMIURODA >> 

Ekstrakt z pierzgi pszczelej

Pierzga to jeden z najbardziej cenionych produktów pszczelich. Jednak w porównaniu z nimi ma silniejsze właściwości odżywcze, przeciwgrzybicze, wzmacniające.

Jakie działanie lecznicze posiada pierzga pszczela? Stosuje się ją w różnych terapiach, ponieważ pomaga na wiele dolegliwości. Jest ona szybko przyswajalna, więc w krótkim czasie zauważymy jej zbawienny wpływ na nasz organizm.

Pierzga pszczela wspomaga leczenie nowotworów, ponieważ kontroluje proliferację (mnożenie się) komórek nowotworowych. Łagodzi choroby układu pokarmowego, tj. wrzody, zapalenia jelit, problemy z trawieniem, jest niezastąpiona w leczeniu marskości wątroby, wirusowego zapalenia wątroby typu A, B i C.

Przyjmując pierzgę pszczelą możemy złagodzić lub całkowicie wyleczyć, takie przypadłości jak:

- cukrzycę, dnę moczanową,

- astmę, alergię,

- choroby skórne – łuszczycę, grzybicę, trądzik,

- reumatoidalne zapalenie stawów,

- choroby układu moczowo-płciowego,

- anemię, nadciśnienie, niedokrwistość,

- wyczerpanie psychiczne i fizyczne, ciągłe zmęczenie,

- a nawet depresję.

Pierzga pszczela - bezpieczeństwo

Suplementacja pierzgą jest bezpieczna i nie musimy się obawiać żadnych skutków ubocznych. Co ciekawe, produkty pszczele, jak i lekarstwa powstałe na ich bazie możemy stosować bez żadnych ograniczeń, ponieważ ich nie przedawkujemy.

Należy jednak uważać, aby pierzgi nie przyjmowały osoby, które są uczulone na jakiekolwiek produkty pochodzenia pszczelego.

 

Tagi:

miód ,  zdrowie ,  pierzga ,  cukrzyca ,  anemia ,  depresja , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót