Partner: Logo KobietaXL.pl

Przewlekłe zapalenie dróg moczowych dotyczy około 80% ludzi. Zwykle jest tak, że „złapanie” zapalenia dróg moczowych w którymś momencie życia (najczęściej w dzieciństwie) ciągnie się już przez resztę życia. Jest to przypadłość podstępna o tyle, że stany ostre (ataki) występują stosunkowo rzadko (raz, dwa razy do roku), po czym choroba przechodzi w bezobjawowy stan przewlekły. Większość bagatelizuje tę chorobę, nie zdając sobie sprawy, że w okresach remisji choroba może przenieść się na nerki i bezobjawowo po prostu zniszczyć je, a wtedy na leczenie jest już za późno.

Skuteczną metodą wyleczenia przewlekłego zapalenia dróg moczowych jest roczna kuracja naparem ziołowym.

Składniki: 3 łyżki stołowe kwiatu wrzosu, po jednej łyżce stołowej: ziela mącznicy lekarskiej, liści melisy, ziela fiołka trójbarwnego oraz, w zależności od płci: 1 łyżkę stołową kwiatu jasnoty białej (dla kobiet) albo znamienia kukurydzy (dla mężczyzn).

Przygotowanie: Napar należy przygotować wieczorem. Składniki wsypać do litrowego termosu i zalać wrzątkiem.

Stosowanie: Następnego dnia odlewamy po szklance naparu i wypijamy rano, w południe i wieczorem w przerwach między posiłkami, tj. co najmniej 30 minut przed posiłkiem i 40 minut po posiłku. Napar należy pić przez cały rok (również jeśli objawy zapalenia dróg moczowych już miną), wg schematu: 6 na 3, czyli przez 6 tygodni pijemy napar, następnie 3 tygodnie przerwy, itd.

Efekty: Usunięcie przewlekłego zapalenia dróg moczowych to nie tylko możność wyspania się, bez potrzeby wstawania w celu oddania moczu. To także szansa uniknięcia w przyszłości wielu powikłań dotyczących wszystkich organów i narządów organizmu.

Dawki dla dzieci: Powyższe dawkowanie zalecane jest dla osób dorosłych. Dla dzieci o wadze do 20 kg stosujemy ¼, do 40 kg ½, a do 60 kg ¾ dawki zalecanej dorosłym.

Autor: Józef Słonecki

https://portal.bioslone.pl/porady-medycyny-ludowej/napar_ziolowy_oczyszczajacy_drogi_moczowe

 

Tagi:

zioła ,  drogi moczowe ,  pęcherz , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót