Jak oceniają Dzień Zakochanych? Co odczuwają tego dnia? Przede wszystkim, czy oceny związane z tym dniem pokrywają się z odczuwanymi emocjami? Odpowiedzi na te pytania udzieliło ponad 1000 Użytkowników portalu randkowego Przeznaczeni.pl.
Walentynki na dobre zadomowiły się w Polsce. Mało które restauracje, hotele, sklepy nie uwzględniają ich w swojej specjalnej ofercie. Statystyki mówią o kilku milionach osób w Polsce, które żyją bez pary. Czy lubią Walentynki czy je bojkotują? Z ankiety przeprowadzonej w styczniu br. na portalu randkowym Przeznaczeni.pl wynika, że aż 54% singli lubi Walentynki i uznaje je za miłą tradycję i szansę na wyznanie komuś uczucia czy zaskoczenia bliskich sympatycznym gestem. Jedynie 5,7% osób bez pary ocenia ten dzień skrajnie negatywnie - jako sposób piętnowania osób samotnych.
Jednak pozytywne deklaracje singli związane z oceną Dnia Zakochanych nie przekładają się na pozytywne emocje odczuwane 14 lutego. Na pytanie „co czujesz w Walentynki?” blisko 39% respondentów odpowiedziało, że odczuwa smutek i samotność związane z brakiem możliwości spędzenia tego dnia w objęciach bliskiej osoby. Kolejne 35% osób zaznaczyło, że jest to taki sam dzień jak każdy inny i nie wzbudza on w nich żadnych emocji. Bardziej skrajnym emocjom dają się ponieść pozostali respondenci. Prawie 6% singli tęskni tego dnia za byłym partnerem lub partnerką, tyle samo odczuwa złość, że nie mają kogoś bliskiego u swojego boku. Bardzo pozytywnie odczuwa ten dzień jedynie 15% osób bez pary. 10% czuje radość z okazji Dnia Zakochanych, a 4,8% czuje wręcz podekscytowanie związane z walentynkową niespodzianką, na którą liczą.
Okazuje się więc, że chłodna ocena, a emocje mają ze sobą niewiele wspólnego. Walentynki jako miłą tradycję ocenia 54% singli, a pozytywnie odczuwa je niespełna 15%. Jedynie 5,7% osób, które nie pozostają w związkach ocenia Dzień Zakochanych bardzo negatywnie, a smutek czy wręcz złość odczuwa już ponad 80%.