Partner: Logo KobietaXL.pl

Na dalszych miejscach znalazły się Melbourne, Zurych, Kopenhaga, Ottawa, Boston, Amsterdam oraz Sydney. Niezłe, 23., miejsce (na 47 badanych miast) zajęła Warszawa.

Co zdecydowało o tym, że stolica Polski uplasowała się w środku zestawienia? W badaniu wzięto pod uwagę następujące czynniki: siłę nabywczą mieszkańców, bezpieczeństwo, opiekę zdrowotną, koszty życia, stosunek cen nieruchomości do dochodów mieszkańców, płynność ruchu drogowego, zanieczyszczenie oraz klimat. Warszawa zyskała przede wszystkim na relatywnie niskich kosztach utrzymania i wysokim poziomie bezpieczeństwa. Jej wynik bardzo obniżyła natomiast słaba opieka zdrowotna.

Jak mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Arkadiusz Krześniak, główny ekonomista Deutsche Bank Polska: „Standard życia jest najwyższy w miastach średniej wielkości, charakteryzujących się wysokim poziomem dochodów mieszkańców, bardzo dobrą jakością służby zdrowia, niską przestępczością, małym zanieczyszczeniem i sprzyjającym klimatem”. Czynnikiem, który najbardziej przekonuje ludzi do zamieszkania w danym mieście, jest wysokość zarobków. Istotne znaczenie mają również koszty utrzymania oraz dostępność mieszkania.

źródło infowire

Tagi:

społeczeństwo ,  miasto ,  najlepsze miasta , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót