Smak, niepowtarzalność, kreatywność
Maciej Wawryniuk po raz kolejny zainspirował Edukatorów Banków Żywności do kreatywnego gotowania z podstawowych składników. Tematem przewodnim pierwszego bloku tematycznego otwierającego III edycję programu Kulinarnie Mocni były przetwory. Szef Kuchni Kamis pokazał, jak w łatwy i pomysłowy sposób przygotować przetwory
z sezonowych warzyw i owoców oraz jak później wykorzystać je w kuchni, łącząc z innymi prostymi składnikami i przyprawiając aromatycznymi ziołami i przyprawami.
Siła tkwi w ludziach
Edukatorzy podzieleni na grupy przygotowali nietuzinkowe potrawy takie jak forszmak, domowe burgery, burrito czy marmolada z dyni. Podczas wydarzenia edukatorzy Banków Żywności mieli możliwość bieżącej degustacji przygotowanych potraw. Swoim zapałem i entuzjazmem po raz kolejny udowodnili, że smaczne gotowanie może być proste i ma szansę porwać każdego – nawet osoby, które dopiero rozpoczynają swoją kulinarną przygodę.
Za nami inspirujące warsztaty, podczas których edukatorzy Banków Żywności pokazali swój zapał i zaangażowanie. Kulinarna edukacja pod czujnym okiem Macieja Wawryniuka, Szefa Kuchni maki Kamis, to nie tylko kreatywna nauka, wymiana kuchennych doświadczeń, ale również doskonała zabawa. Cieszymy się, że możemy wspólnie z Bankami Żywności tworzyć tak wspaniałą inicjatywę, jaką jest projekt Kulinarnie Mocni. Z każdą edycją zapraszamy jego uczestników do świata pełnego pasji do smakowitych potraw, ziół i przypraw. Wierzymy, że inicjatywa daje jej beneficjentom motywację do działania, nie tylko w kuchni. – mówi Iwona German, Dyrektor marketingu z McCormick Polska, właściciela marki Kamis.
Zdobytą wiedzę i ciekawe pomysły na pyszne przetwory edukatorzy wykorzystają na warsztatach z osobami z programu żywnościowego POPŻ, które odbędą się w regionach, które reprezentują.
Kilka słów o programie „Kulinarnie Mocni”
To społeczna inicjatywa Banków Żywności i firmy McCormick Polska skierowana do edukatorów Banków Żywności, którzy prowadzą zajęcia kulinarne dla osób korzystających
z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa oraz wszystkich uczestników warsztatów lokalnych. Celem akcji jest wsparcie polskich rodzin w zakresie smacznego, prostego
i efektywnego gotowania oraz aktywacja lokalnych społeczności. Organizatorzy akcji pokazują, jak, niezależnie od wysokości domowego budżetu, stworzyć smaczne i zdrowe dania przy użyciu odpowiednio dobranych przypraw oraz ziół. Akcja wpisuje się również w trend niemarnowania żywności.