Partner: Logo KobietaXL.pl

Wydarzenie zatytułowane „Bez Gorsetu” odbyło się w niedzielę 30 września w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Co go wyróżnia? Brak sztywnych konwenansów, ale za to styl i klasa, a do tego dowcip i inteligencja.

Podczas spotkania poruszono wiele tematów, między innymi:

Czy kobiety rządzą światem? Każda kobieta chce być piękna.

Jak pokazać to, co się ma najpiękniejszego? Urodzić się kobietą to przekleństwo?

Kobieta w sieci. Jak zarabiać w internecie?

Jak rozwijać siebie? Jak żyć bez ograniczeń?

Seks! To przyjemność czy obowiązek? Jak o nim rozmawiać z partnerem? Jak podgrzać atmosferę w sypialni? 

Beata Tokarczyk, pomysłodawczyni: — Kobiety są najbardziej niesamowitymi istotami na ziemi. Kwintesencję kobiecości można podsumować słowami Marii Czubaszek, która mówiła, że kobieta z niczego potrafi zrobić obiad i... awanturę. A skoro o awanturach mowa, to warto pamiętać o tym, co nam powiedziała Henryka Bochniarz: jak walczyć, to idąc po czerwonym dywanie, w szpilkach i z czerwonym lakierem na paznokciach. Rozmawiałyśmy dzisiaj o naszych sukcesach. Moim jest rodzina, a dom to mój azyl. Dumna jestem też z pracowników naszej firmy. Wielu z nich przygotowywałam do zawodu, a teraz także się od nich uczę. Kobiety, które zaprosiliśmy na niedzielne spotkanie, mają w sobie niebywałe pokłady siły i energii. Chciałabym, żeby zainspirowały one kobiety z Warmii i Mazur. „Bez Gorsetu” powstało, ponieważ przeczytałam statystyki, w których jesteśmy na ostatnich miejscach prawie w każdej kategorii poza kwestią depresji. Jesteśmy najmniej wykształcone, najmniej pewne siebie, piastujemy najmniej stanowisk. A moim marzeniem jest, by kobiety na Warmii i Mazurach bardziej w siebie wierzyły i były szczęśliwsze.

Gościem specjalnym była Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan:
— Uważam, że jest wiele sposobów na to, żeby kobiet było w polityce więcej. I to dla dobra i mężczyzn, i kobiet ważne jest dążenie do tego, by te proporcje się zmieniły. Jeśli nic z tym nie zrobimy, będziemy mieć propozycje widzenia świata, i zmiany tego świata, tylko z jednej strony. A to nie jest dobre. I wcale nie chodzi o to, by ktoś kogoś przeganiał, był lepszy. Bogactwem jest inne spojrzenie na świat, dlatego zostawianie wszystkiego w rękach i głowach mężczyzn powoduje, że jesteśmy ubożsi. 

 

 

bez gorsetu

Na scenie nie brakowało osobowości. Dorota Wellman przekonywała do tego, że nie warto bać się życia, bo kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana, a zmiany wychodzą tylko na dobre. Do poszukiwania inspiracji i odnajdywania siebie namawiała Iwona PavlovićJoanna Ceplin pokazała, że media społecznościowe to nie tylko złodzieje czasu. Jeżeli prowadzisz firmę lub jednoosobową działalność, to jest to najefektywniejsze narzędzie do rozwoju biznesu – o ile robisz to dobrze. Jak doprowadzić do tego, żeby facet w końcu zaczął cię słuchać? Prosić, płakać, grozić, krzyczeć? O tym opowiedział właśnie mężczyzna - Grzegorz Kordek, specjalista od różnic między kobietą i mężczyzną. O tym jaką rolę powinny odgrywac kobiety w świecie i jak ważne jest wspieranie siebie nawzajem dyskutowały na scenie Beata Tokarczyk, Henryka Bochniarz, Dominika Bettman, prezeska zarządu Siemens Sp. z o.o. W nas tkwi siła, tylko trzeba ja odnaleźć. Nakłaniała do tego Dorota Warakomska, dziennikarka, publicystka. Wiecie, że pasja, odwaga, motywacja jest kobietą? Przekonywała do tego Magdalena Wojtkowiak – COACH ACC ICF, Master Reiss Motivation Profile, praktyk Time Line Therapy, bussines woman. Edyta Stępczak - reporterka, aktywistka, działaczka humanitarna opowiedziała o swoich podróżach i o problemie dyskryminacji kobiet w krajach azjatyckich. Spotkanie prowadził aktor Piotr Szwedes.

To był dzień pełen wzruszeń, dobrych rad, motywujący, relaksujący! Na twarzach uczestniczek gościł uśmiech, więc nasze wydarzenie swoją rolę spełniło.

 

Tagi:

kobieta ,  społeczeństwo ,  Olsztyn ,  bez gorsetu , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót