Partner: Logo KobietaXL.pl
Podobne artykuły:

Dla Majów do dziś żaba jest symbolem szczęścia i była w hierarchii zwierząt wysoko, obok motyla, który oznacza wolność. Żaby kojarzone są z deszczem, co który zwiastuje dobre plony, mają one zdolność komunikowania się z bogami, a ich rechot daje ludziom radość.

 

 

 

W Japonii żaba nazywa się kaeru, słowo to wymawia się tak samo, jak słowo „wracać”. Z tego powodu Japończycy noszą małe żabki w portfelach, bo dzięki temu mają nie marnować pieniędzy, a wydane środki wrócą.

 

 

Najsilniejszą pozycję ma jedna żaba w feng shui, gdzie zawsze symbolizuje obfitość z pozytywnymi mocami na wszystkich poziomach. Żaba reprezentuje stronę natury yin, symbolizuje księżyc i może przynieść uzdrowienie i dobrobyt. W szczególności ważna jest żaba z trzema nogami, zwana po chińsku „Chan Chu”, bo reprezentuje przepływ bogactwa, pieniędzy i szczęścia. Powinna być umieszczona przed głównym wejściem, a pomoże uaktywnić przepływ dobrobytu w twoim życiu. W sklepie powinna być umieszczona w widocznym miejscu w pobliżu kasy, naprzeciwko wejścia. Nie wolno jej ustawiać bezpośrednio na podłodze ani w kuchni czy w łazience, bo jest tak ważnym symbolem, że należy jej się reprezentacyjne miejsce. W pokoju powinna stać w rogu. Według feng shui uważa się też, że rodzina żab mieszkająca w ogrodzie przynosi szczęście domowi i rodzinie.

 

Skąd taka moc żaby bez jednej nogi? Mówi o tym stara chińska legenda:

 

Żaba ta, znana również pod nazwą „Trójnoga ropucha”, jest mityczną, niebiańską istotą, która pojawia się przy każdej pełni księżyca, przynosząc bogactwo i szczęście.

 

Jej historia sięga dawnych czasów, do odległego chińskiego królestwa Tsiu. W nim mieszkał syn skromnego drwala Lié wraz ze swoimi dwoma braćmi Huna i Pay Hui.

 

Lié uwielbiał spędzać wolny czas nad brzegiem strumienia, który znajdował się w pobliżu jego domu. Pewnego dnia, usłyszał głośne rechotanie wielkiej żaby wylegującej się na kłodzie w pobliżu wody. Lié bez zastanowienia pochylił się, podniósł kamień i rzucił nim w żabę.

 

Kamień uderzył w jej tylną nogę, a żaba uciekła, poszukując schronienia.

 

Lié, wrócił do domu nie zwracając uwagi na to, co się stało. Ale pamięć wyrządzonej szkody i wyrzuty sumienia dręczyły go dzień po dniu.

 

Żałując tego, co zrobił, wracał nad strumień przez wiele dni i nieustannie szukał żaby, krzycząc nawet z rozpaczy. Ale wszystkie jego wysiłki były bezużyteczne. Az któregoś razu wpadł na pomysł, by na kłodzie, na której żaba się wylegiwała, zostawić dla niej przysmaki w postaci owadów.

 

 

 

Dzień po dniu patrzył, jak owady znikają, ale nigdy nie widział, jak żaba wychodzi ze swojej kryjówki. Jednak sumienie Lié trochę się uspokoiło, wiedział, że żaba przeżyła. Minęły lata, a Lié wielokrotnie powtarzał rytuał, żaba się jednak nie pojawiła. Aż pewnego dnia wreszcie ją zobaczył!

 

Lié ostrożnie podszedł do niej i poprosił ją o przebaczenie. Zdał sobie sprawę, że noga, w którą uderzył kamieniem zniknęła i było mu bardzo wstyd i żal.

 

 

Czas mijał, a Lié stał się dorosły, ożenił się, miał zdrowe i silne dzieci. Zbudował swój dom na skraju potoku, gdzie mieszkała żaba, i codziennie chodził do niej, dawał jej owady i rozmawiał z nią, a żaba zawsze odpowiadała rechotem.

 

Jeden z synów Lié nagle zachorował. Lié i jego rodzina zrobili wszystko, co w ich mocy, aby wyleczyć malucha. Jednak nie mogli znaleźć lekarstwa.

 

Wydali wszystkie swoje oszczędności i sprzedali wszystko, co mieli, co było wartościowe, by zakończyć cierpienie dziecka i przywrócić mu zdrowie. Niestety, nic nie działało.

 

W końcu Lié znalazł wybitnego lekarza, który mógł wyleczyć syna, ale lekarstwo było bardzo drogie. W swojej rozpaczy, udał się do jedynej istoty, która zawsze go słuchała, trójnożnej żaby. Jak zawsze, gdy Lié skończył swoją opowieść, ona odpowiedział rechotem.

 

Żaba, która była bardzo stara, wiedziała, że ​​potok skrywa pewien sekret. Był w nim skarb, który zbójcy ukryli w nim dziesiątki lat temu, uciekając przed wojskami króla. Złoczyńcy zostali zabici, a skarb pozostawiony na dnie.

 

Była pełnia, kiedy rodzina Lié, towarzyszyła umierającemu dziecku, bo nie mieli pieniędzy na lekarstwo. W tym momencie w domu rozległo się głośne rechotanie, była to stara żaba niosąca w pysku złotą monetę!

 

Lié nie mógł w to uwierzyć, wziął monetę, którą przyniosła mu przyjaciółka i pobiegł kupić specyfik. Dziecko wyzdrowiało, a od tego czasu Lié i wszyscy jego potomkowie czczą trójnożną żabę.

 

A ona każdej pełni przynosiła im złotą monetę w pysku, aby niczego im nigdy nie brakowało.

 

 źródło https://simbolosdelabuenasuerte.com/rana-feng-shui/

 

fen shui żaba

Tagi:

feng shui ,  żaba ,  pieniądze ,  bogactwo , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót