Partner: Logo KobietaXL.pl

O czym mówi karma? Że czyny tworzą przyszłe doświadczenia i przez to każdy jest odpowiedzialny za własne życie, cierpienie i szczęście, jakie sprowadza na siebie i innych. Karma to prawo przyczyny i skutku.

Karma jest podstawowym i bardzo ważnym pojęciem we wszystkich szkołach buddyzmu i oznacza „zamierzone działanie”. Nie oznacza więc rezultatu (określanego jako owoc), efektu czy przeznaczenia. Prawo przyczyny i skutku zwane jest w języku pali kamma-vipaka (działanie-owoc). W buddyzmie jest to prawo uniwersalne i bezosobowe.

Prawo karmiczne to zbiór zasad, jakimi kieruje się karma. Są to prawa, które pozwolą ci zrozumieć, jak działa karma w kontekście naszego istnienia.

 

 1. Osoba, która pojawia się w twoim życiu, jest zawsze tą właściwą

 

Może wydawać się to paradoksalne, jeśli pomyślisz o liczbie negatywnych osób w twoim otoczeniu, albo o tych, którzy cię skrzywdzili. Ale każda z tych osób daje ci cenną lekcję i nie ma znaczenia, czy są to sytuacje pozytywne czy negatywne.

 

 

2. To, co się dzieje, to jedyna rzecz, która mogła się wydarzyć

 

Każde z przeżyć, które przeżywamy, jest tym, z którym mieliśmy się zmierzyć. Nie ma sensu myśleć o tym, co mogło się wydarzyć, ani zastanawiać się, czy powinniśmy byli zrobić coś inaczej. Ważne jest, aby z pokorą przyjmować lekcje od życia i wyciągać z nich nauki.

 

 

3. Każdy moment, w którym coś się zaczyna, jest właściwy

 

Wszystko co ci się przydarza, przychodzi we właściwym momencie. Nie mogło się zdarzyć ani wcześniej, ani później.

 

 

4. Kiedy coś się kończy, to się kończy

 

Dlatego nie próbuj niczego zatrzymywać. Jeśli coś ma odejść to odchodzi i zawsze jest to ten właściwy moment w twoim życiu.

Tagi:

karma ,  przeznaczenie ,  buddyzm , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót