Carla Battaglini Sauze, która czyta kalendarz majański, zajmuje się też Kronikami Akaszy, w jasny sposób wyjaśnia na swoim Instagramie, czym jest Dzień Poza Czasem: „Dzień poza czasem jest dniem portalowym, zamykającym jedno i rozpoczynającym drugie. To taki czas, jak wtedy, gdy wyruszamy w nową podróż, a samolot jeszcze nie odleciał i żegnamy się z wielką siłą i wzruszeniem z tym, co zostawiliśmy za sobą i z wielkim sercem chcemy żyć tym, co nadchodzi, tym samym emanujemy całą tą miłością wokół nas, dzieje się to kolektywnie, wspólnotowo. Ponieważ przychodzimy tutaj, aby służyć, a nie myśleć o tym, co osobiste i indywidualne.”
„Jestem innym tobą”
Żeby zrozumieć połączenie energetyczne, któremu wszyscy podlegamy, a które Majowie znają od wieków, warto pochylić się choćby nad ich pozdrowieniem. Słowo „Lak'ech”, którymi się witają, a którego tłumaczenie brzmi: „Jestem innym tobą”, doskonale obrazuje kosmologiczną wizję majańskiego świata. Jesteśmy równi, jesteśmy we wspólnocie i tak naprawdę wszystko we wszechświecie ma wspólna energię. Kiedy Majowie na powitanie odpowiadają „Ala K’in”, co oznacza: „Jesteś kolejnym mną”, jasno pokazują, jaki jest porządek świata i jaki powinniśmy mieć stosunek do innych, do Matki Ziemi, do wszystkiego, co nas otacza. Skoro druga osoba jest „drugim mną”, powinienem ja kochać tak samo, jak siebie.
A 25 lipca to wyjątkowy dzień, według kalendarza Majów nazywany jest Dniem Poza Czasem. Dla Majów nowy rok rozpoczyna się 26 lipca i kończy 24 lipca następnego roku.
Kalendarz majański dostosowany jest do cykli Księżyca, ma więc 13 miesięcy po 28 dni. 13 miesięcy po 28 dni daje wynik 364, pozostawiając ten jeden jako "dzień poza czasem", co jest niebywała okazją do zakończenie rożnych spraw i wejście w coś nowego, o czym mówi też Sauze. To portal, który przejdziemy, wchodząc w inne energie.
Optymalny czas dla duszy
Tego dnia Słońce synchronizuje się z najjaśniejszą gwiazdą na niebie (Syriusz) i rozpoczyna słoneczną rewolucję na Ziemi. Syriusz reprezentuje intuicję, tajemnicę; dlatego tego dnia spotykają się wszystkie energie roku. Dla Majów był to wyjątkowy czas i dlatego uważali ten dzień za optymalny moment na przygotowanie duszy, oczyszczenie ducha, refleksję i medytację przed rozpoczęciem nowego roku. Właśnie ze względu na oczyszczające i uzdrawiające rytuały z Matką Ziemią, Dzień Poza Czasem nazywany jest również "zielonym dniem". Tego dnia modlitwa jest skierowana w siedmiu kierunkach w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.
1. Wschód — Niech mądrość otworzy się nad nami ze Wschodniego Domu Światła, abyśmy mogli wyraźnie widzieć rzeczy.
2. Północ — Niech z Północnego Domu Nocy dojrzeje między nami mądrość, abyśmy wiedzieli wszystko od wewnątrz.
3. Zachód — Niech z Zachodniego Domu Transformacji mądrość zostanie przekształcona we właściwe działanie, abyśmy zrobili to, co trzeba.
4. Południe — Z Południowego Domu Wiecznego Słońca, niech płynie mądrość, że prawidłowe działanie daje odpowiednie żniwo.
5. Niebo — Niech błogosławieństwa spłyną na nas teraz z Wyższego Domu Raju, w którym gromadzą się ludzie gwiazd i przodkowie.
6. Ziemia — Niech kryształ bicia serca planety pobłogosławi nas swoją harmonią, abyśmy zakończyli wojny na Ziemi.
7. Serce – Niech z Centralnego Źródła Galaktyki płynie światło wzajemnej miłości.
To szczególny dzień, aby aktywować boską obecność w sobie, poświęcając się zabawie, sztuce, magii i kreatywności.
Jest to dobry dzień na przejrzenie listy życzeń i zaktualizowanie jej, zdefiniowanie celów i map mentalnych, które pomogą nam je osiągnąć oraz dzień wybaczenia: przepraszam, proszę, wybacz mi, dziękuję, kocham cię, to są przydatne słowa, aby to osiągnąć.
Nawet jeśli więc coś idzie nie po naszej myśli, to 25 lipca można bieg spraw odwrócić. Wystarczy odpowiednio celebrować Dzień Poza Czasem, przede wszystkim odnosić się do świata z miłością. To dzień, w którym nie ma rzeczy niemożliwych, kluczem jest niesienie miłości i doprowadzenie do harmonii między wszystkimi.
Wchodzimy w czas Białego Maga Podtekstu
Nowy majański rok przywita nas z nową energią: „Ta energia jako cel doprowadzi nas do ponownego przemyślenia sposobu, w jaki łączymy się z innymi. Rozpoznaj, jak wierni jesteśmy sobie, podejmując decyzje i wybierając sposób doświadczania czasu, a co za tym idzie, powiązań. Warto przyjrzeć się temu, w jaki sposób odnosimy się do siebie i co to oznacza dla nas, zdolność dawania siebie” – pisze Sauze
Wyjaśnia też, że od 26 lipca 2022 roku żyjemy i odczuwamy energię roku Czerwonego Samoistnego Księżyca. To czas, w którym emocje i wrażliwość pojawiają się w celu odnowy oraz wewnętrznego i głębokiego oczyszczenia. Ta energia będzie trwać do 25 lipca, dając początek Majowemu Nowemu Rokowi 2023, kiedy rozpocznie się zmiana energii, przechodząc od Czerwonego Samoistnego Księżyca do Białego Maga Podtekstu, który będzie nam towarzyszył do końca naszego„ tradycyjnego ”roku gregoriańskiego, czyli do grudnia 2023 r. To czas na wejście w głąb siebie, rozpoznanie siebie, po to, aby zrozumieć kosmiczne energie.
„Daj miejsce i pierwszeństwo temu, co dzieje się w środku. Czas zacząć odczuwać życie i jego doskonałą cykliczność. Zrozumieć, że jesteśmy istotami jako część czegoś większego, co również zbiega się w nas, a my w tym”. - wyjaśnia Sauze. I zapewnia, że kluczowe pytanie, które powinniśmy sobie zadać, brzmi: „czego chcę, a czego już nie chcę?”
Battaglini pisze: „Wewnętrzna świadomość jest zintegrowana ze społeczną, zbiorową świadomością i ta sama osobista odpowiedzialność zachęca nas do przyjrzenia się znaczeniu uczestnictwa, aby wzrost służył najwyższemu dobru wszystkich. (…) chaos, dyskomfort, biegunowość istnieje, jest, dzieje się i będzie się dziać. Kryzys zawsze może być wielką szansą na wewnętrzną i zbiorową transformację. Oby tak było w tej nowej sile, którą niesie ze sobą ten nowy cykl!”
źródło https://www.instagram.com/p/Cu9bC6eO86H/?img_index=1