Partner: Logo KobietaXL.pl

Tłuszcz na brzuchu to mankament również tych osób, które regularnie ćwiczą i nie mają nadwagi. I nie jest to problem wyłącznie estetyczny, ale również zdrowotny.

 

Tkanka tłuszczowa na brzuchu dzieli się na tłuszcz trzewny i podskórny. Ten spod skóry łatwo się usuwa choćby za pomocą liposukcji i łatwiej się go pozbywa podczas odchudzania. Z trzewnym gorzej – można go wykryć na badanu MRI czy CT. Ale można zrobić prosty test domowy.

 

Jeśli masz figurę jabłka – szczupłe ręce i nogi, za to spory brzuch, to większości przypadków jesteś „posiadaczem” tłuszczu trzewnego. I niestety, musisz liczyć się z tym, że stanowi on poważne zagrożenie dla twojego zdrowia, choć ten podskórny też nie jest niczym dobrym.

 

Według badań jesteś w grupie ryzyka, gdy obwód w talii masz większy niż 100 cm u mężczyzn i 90 cm u kobiet. Otyłość brzuszna związana jest ze wzrostem oporności na insulinę, może więc doprowadzić do cukrzycy typu II. Może spowodować udar, choroby serca, niektóre rodzaje nowotworu, zespół bezdechu sennego, a nawet, choć badania różnie o tym mówią – może być czynnikiem rozwoju demencji.

 

Co jest powodem gromadzenia się tłuszczu na brzuchu?

 

Często jest to dziedziczne, ale przede wszystkim to spadek metabolizmu, kiedy wchodzisz w wiek średni. Nawet jedząc tyle, co wcześniej, zaczynasz z tego powodu tyć. Prawdopodobnie jest to związane ze zmianami stężenia kortyzolu, który odpowiada też za metabolizm i poziom stresu. A życie w stresie powoduje tycie!

 

Zobacz, co robi z tobą kortyzol!

 

U kobiet dochodzi menopauza. W tym okresie zaczynają niestety przybierać na wadze, a tłuszcz gromadzi się głównie na brzuchu i udach!

 

 

 

Chirurgia plastyczna może pomóc usunąć tłuszcz podskórny, ale nie trzewny. Stwierdzono niestety,że jeśli poddasz się takiemu zabiegowi,twoje ciało może to rekompensować zwiększoną ilością tłuszczu trzewnego! Dlatego jest jedno rozsądne wyjście – dieta! Trzeba też ćwiczyć, ale w odpowiedni sposób! No i trzeba wyeliminować stres!

 

Zobacz, jak ćwiczyć, żeby schudnąć! Nie każdy ruch odchudza!

 

Pamiętaj nie chodzi wyłącznie o problem estetyczny! Otłuszczony brzuch jest groźny dla twojego zdrowia!

Tagi:

otyłość ,  otyłość brzuszna ,  menopauza ,  nadwaga ,  kortyzol ,  stres , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót