Partner: Logo KobietaXL.pl

To wszystko przez pracę

Przesuszone oczy to znak rozwoju naszej cywilizacji. Powoli odchodzimy od stawiania całego ciężaru produkcji na sile ludzkich mięśni. Coraz częściej pracujemy przy komputerach, cały dzień wgapiając się w ekran monitora. Powoduje to przesuszenie spojówki, przekrwienie, a w skrajnych wypadkach zapalenie. Niestety nic nie zapowiada rewolucji przemysłowej, która sprawi, że większość ludzi przestanie pracować przed komputerem. Póki co, jesteśmy skazani na te maszyny i musimy nauczyć się radzić sobie z konsekwencjami ich używania.

Sposób na zmęczone oczy? Ogranicz pracę przy komputerze

Oczywiście, w większości przypadków nie ma możliwości zmniejszenia czasu, jaki poświęcasz na pracę przy komputerze. Nie oznacza to jednak, że musisz gapić się w monitor także poza godzinami aktywności zawodowej. Staraj się jak najmniej korzystać z komputera w domu. Nie doprowadzaj do sytuacji, w której przesiadasz się tylko z jednego fotela w drugi, a jedyną przerwą dla oczu jest czas, w którym wracasz z biura do domu. Twoje oczy w końcu zaczną się buntować i wtedy będziesz mieć trudny orzech do zgryzienia.

Stwórz sobie zieloną oazę

Jeżeli już Twoja praca polega na siedzeniu przy komputerze, to spróbuj ujarzmić to środowisko, tak by jak najmniej obciążać oczy. Jeżeli jest taka możliwość,  korzystaj z filtrów polaryzacyjnych, które obniżają poziom odbicia źródeł światła. W pomieszczeniu powinny być zasłony lub żaluzje. Zadbaj również o to, by często wietrzyć pomieszczenie, w którym pracujesz. Nie zapomnij o otaczaniu się roślinami. Daj również czasami odpocząć oczom i zrób przerwę. Optymalny czas to 15 minut co każde 2 godziny pracy. Jeżeli pracujesz dłużej niż 8 godzin, rób sobie 10-minutowe przerwy co godzinę wytężonej pracy.

Zmęczone i suche oczy? Idź do okulisty

Jeżeli pomimo zmiany środowiska pracy i dostosowaniu go do potrzeb Twoich oczu one dalej wołają o pomoc, to znak, że musisz udać się do okulisty. Zbada on nie tylko Twój wzrok,  ale i stan fizyczny oka. W przypadku zaczerwienionych lub suchych oczu przepisze krople nawilżające do oczu, które z pewnością pomogą Ci w Twoich problemach. Oprócz przepisania kropel lekarz wyjaśni Ci jeszcze jak zakraplać krople do oczu. Pamiętaj, żeby stosować się do wskazówek okulisty, ponieważ zakraplane to bardzo delikatna czynność, którą trzeba wykonywać umiejętnie i z wyczuciem.

Jakie krople wybrać?

Na rynku dostępnych jest tak wiele produktów, że nie do końca wiadomo jakie krople nawilżające do oczu wybrać. Najlepiej jest korzystać ze sprawdzonych rozwiązań, które pomogły już wielu osobom z problemem suchych i przekrwionych oczu. Jednym z takich rozwiązań są łagodzące krople do oczu Bepanthen. Łagodzą one wszelkie podrażnienia oraz przynoszą ulgę zmęczonym całodniową pracą oczom. Dodatkowym atutem tego produktu jest brak jakichkolwiek konserwantów w jego składzie. Jest unikatowa cecha w porównaniu do tego, co proponują inne środki reklamowane w radiu lub telewizji.

Szeroka dostępność

Ważne w przypadku kropel, które łagodzą podrażnienia Bepanthen jest to, że są one dostępne bez recepty. Oznacza to, że nie musisz czekać na wizytę do okulisty, co może trwać bardzo długo. Od teraz wystarczy, że przejdziesz się do apteki i poprosisz o krople na przekrwione oczy. Warto również zwrócić uwagę na to, że możesz korzystać z kropel bez konieczności konsultacji z lekarzem, ponieważ ich skład jest tak opracowany, by nie zawierały substancji uczulających. Możesz więc bezpiecznie potraktować swoje oczy kroplami Bepanthen.

Daj sobie ulgę

krople

Przynieść sobie ulgę i skorzystaj z kropel do oczu Bepanthen. Pomogą Ci one nawilżyć gałkę oczną i sprawić, że Twoja praca nie będzie już przynosić Ci dyskomfortu. Pamiętaj, że oczy to wyjątkowe narządy, które są dla nas furtką do odbierania świata zewnętrznego. Bez nich bylibyśmy pozbawieni możliwości podziwiania świata. Należy więc odpowiednio o nie dbać.

Źródło: http://www.bepanthen.pl/

Tagi:

oczy ,  wzrok ,  zdrowie ,  krople do oczu , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót