Partner: Logo KobietaXL.pl

Na czym polega akupunktura?

Zabieg polega na nakłuwaniu bardzo cienkimi igłami różnych części ciała. Zwykle są to stopy, łydki, ręce i przedramiona, ale może obejmować również inne miejsca. Wbrew powszechnym podejrzeniom nie jest to bolesne. Pacjent najczęściej nie czuje nic lub nieznaczne ciepło w okolicy nakłucia. Kolejnym mitem jest krwawienie - prawidłowo wykonana akupunktura go nie wywołuje. No dobrze, ale pewnie zastanawiasz się teraz, jaki to ma cel? Według chińskich medyków przez każdego z nas przepływa energia, której równowaga zostaje często zaburzona np. pod wpływem stresu, co prowadzi do rozwoju różnych chorób. By odzyskać dobre samopoczucie, należy przywrócić jej przepływ. Podczas pojedynczego zabiegu wykorzystuje się od około 3 do 9 igieł. Warto wybrać się do polecanego i przede wszystkim certyfikowanego akupunkturzysty. Tak jak w przypadku masażu wybrałbyś zapewne sprawdzonego technika masażystę, tak znajdując osobę, która profesjonalnie przeprowadza zabiegi akupunktury, nie musisz obawiać się o swoje zdrowie. Warunkiem do pracy w tym zawodzie jest uzyskanie dyplomu Polskiego Towarzystwa Akupunktury. W naszym kraju mogą ubiegać się o to jedynie lekarze. Wiedz, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w Polsce można stosować wyłącznie igły jednorazowego użytku, udając się więc do znanego gabinetu, możesz być spokojny o swoje bezpieczeństwo. Podczas wizyty na pewno zostanie przeprowadzony z Tobą szczegółowy wywiad dotyczący stanu zdrowia. Na tej podstawie terapeuta będzie w stanie dobrać ilość zabiegów, ponieważ niektóre choroby w bardziej zaawansowanym stadium leczy się dłużej. 

Na jakie dolegliwości pomaga akupunktura?

Oczywiście nie wszystkie choroby są możliwe do wyleczenia za pomocą tego zabiegu, jednak jest skuteczny w walce z wieloma schorzeniami. Najczęściej stosuje się go do wyeliminowania problemu nawracających migren oraz leczenia reumatoidalnego zapalenia stawów, choroby Parkinsona, chorób ginekologicznych, chorób układu oddechowego, zapalenia zatok, uzależnienia od nikotyny, depresji, bólów pleców czy zębów, a także nadciśnienia i niedociśnienia tętniczego. Należy jednak mieć na uwadze, że przypadku bardzo poważnych chorób metoda ta może jedynie wesprzeć samopoczucie pacjenta, jednak nie wyleczy go całkowicie.

Akupunktura - przeciwwskazania

Kto nie powinien poddawać się zabiegom akupunktury? Niewskazana jest ona w czynnym przebiegu choroby nowotworowej, chorobach zakaźnych, chorobach skórnych, schizofrenii, podczas miesiączki, ciąży i karmienia piersią, hemofilii, po zawale serce, po wstawieniu rozrusznika serca, w ostrych stanach gorączkowych oraz w stanie skrajnego wyczerpania energetycznego. 

Tagi:

medycyna chińska ,  akupunktura ,  zdrowie , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót