Zatrzymaj się, aby poznać historię 47-letniej Beaty Nowak.
To niezwykła polonistka z Lublina, która od 20 lat swoją osobowością i charyzmą inspiruje uczniów III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie. Pozwala im na doświadczenie nietypowych lekcji, będących spotkaniami, które absolwenci wspominają przez lata, ale przede wszystkim ofiarowuje swoim wychowankom coś więcej – czas i uwagę. Zawsze interesują ją jako ludzie, których historii jest ciekawa. Nazywa ich rodziną i ta rodzina dzisiaj staje jednym murem, walcząc o „bliźniaka genetycznego” dla swojej ukochanej Sorki.
Beata w styczniu 2016 r. usłyszała diagnozę – mielofibroza, wymagająca przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego. Przez 20 lat pomagała spełniać marzenia swoich wychowanków, prowadząc warsztaty dziennikarskie, zarażając pasją do języka polskiego. Dzisiaj to my zawalczmy o to, żeby nie musiała rezygnować ze swoich – mogła napisać swoją książkę, wziąć udział w rajdzie samochodowym i wyruszyć w długą podróż po Kanadzie.
Powołując się na słowa Ryszarda Kapuścińskiego, Beata apeluje: „Dziś proszę Was, zatrzymajcie się w rozpędzonym tłumie – spotkajcie się z tymi nieznajomymi, którzy potrzebują Waszej pomocy – ze mną, z tysiącami ludzi, którym możecie darować nowe życie!”
Jak i gdzie można pomóc - szczegóły na stronie DKMS
Do akcji włączył się też KUL - Ponieważ niezwykle trudno znaleźć odpowiedniego dawcę, im więcej osób się zarejestruje, tym większa szansa na znalezienie odpowiedniego dawcy. Zapraszamy wszystkie dotychczas niezarejestrowane w żadnej z baz osoby w wieku 18-55 lat, do zarejestrowania się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. Akcję przeprowadzi Fundacja DKMS w dniach 9-10 czerwca, od godziny 9.00 do 14.00, na parterze Kolegium Jana Pawła II KUL.